Ne kadar bilinçliyiz?

Sizinle son zamanlarda hem beni hem velilerimi aşırı derecede rahatsız eden bir konudan bahsetmek
istiyorum. Biz, ebeveyn ve öğretmen olarak çocuklarımıza engellilik konusunda ne öğretiyoruz?
Sanırım bizler, engelliler gününde “sosyal medyada paylaşım yapmak” dışında bir farkındalık
oluşturamıyoruz. Size, düşünmeden söylenen ancak ağır sonuçlara sebep olan bir örneği aktarayım.

Ne kadar bilinçliyiz?

NE KADAR BİLİNÇLİYİZ? Sizinle son zamanlarda hem beni hem velilerimi aşırı derecede rahatsız eden bir konudan…

Çocuklarımız ve gençlerimiz hangi gereksinimlerini karşılamak için internete bu kadar çok ihtiyaç duyuyor?

Dünya nüfusunun %34,3’ü aktif olarak internet kullanmaktadır. Yetişkin dünyasına giren internet, çocukların dünyasına da kendiliğinden sızmış ve hatta çocuklar tarafından da büyük ilgi görmüştür. İnsan yaşamının merkezine yerleşen internet önemli bir etik tartışma alanıdır.

Çocuklarımız ve gençlerimiz hangi gereksinimlerini karşılamak için internete bu kadar çok ihtiyaç duyuyor?

İnternetin,bireylere birçok alanda sağladığı yararların yanı sıra özellikle çocuklar üzerinde birtakım duygu ve davranış değişikliklerine yol…

MANİSA’NIN EN KÖKLÜ LİSESİ İSTİHDAM SAĞLIYOR

Manisa Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapılarını basın mensuplarına açtı.  Okulun bölümleri tanıtıldı. Öğrenciler  Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kayıt yaptırmaları için davet edildi.

MANİSA’NIN EN KÖKLÜ LİSESİ İSTİHDAM SAĞLIYOR

  1947’de yapılan eski adı Ticaret Meslek Lisesi olan Manisa Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi…

Yapay Zeka ile Hareket Eden Bilgisayar ve Robotların Yasal Durumu

Yapay zeka en yalın tanımıyla, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli eylemleri, zekaya sahip canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyetidir. Tanımından da anlaşılacağı üzere belirli bir karar alma ve eyleme geçme kabiliyeti bulunan yapay zeka teknolojisinin varlığı halinde çeşitli soruların akla gelmesi oldukça doğaldır.

Yakın geçmişten günümüze gelen süreçte yapay zeka ve robotik mekanizmaların geliştirilmesi ile birlikte pek çok farklı…

Türk makinacı firmaları Denizli’deki 3. EGE TMF’de buluştu

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Kalabalık bir davetli topluluğu ile ziyaretçilere kapılarını açan 3. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’na katılan üretici firmaları yalnız bırakmadı.

Türk makinacı firmaları Denizli’deki 3. EGE TMF’de buluştu

Denizli protokolü de oradaydı. 8’i Denizli’den 86 firmanın aynı alanda buluştuğu ve ürünlerini sergilediği fuarın ilk…

Ege TMF Fuarı’na rekor katılım

Avrasya Bölgesi’nin en büyük Tekstil Makineleri ve Teknolojileri Fuarı olma özelliğine sahip EGE TMF 23 Mart 2021 tarihinde Denizli Büyükşehir Belediyesine ait EGS Park Fuar Alanı’nda kapılarını açtı.

Ege TMF Fuarı’na rekor katılım

Denizli Valisi Ali Fuat ATİK, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali DEĞİRMENCİ, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz…

Vivense dünyaya açılıyor

Türkiye’de son dönemlerin en çok talep gören home & living e-ticaret sitesi Vivense.com, kuruluşundan tam 8 yıl sonra global açılımını hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor.

Vivense dünyaya açılıyor

Vivense.com, kuruluşundan 8 sene sonra üreticileriyle birlikte global pazara açılmanın heyecanını yaşıyor. Vivense CEO’su Kemal Erol,…

Şırnak’tan acı haber! 1 Askerimiz şehit oldu

Şırnak'ta terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Furkan Umut şehit oldu.

Şırnak’tan acı haber! 1 Askerimiz şehit oldu

Elde edilen bilgiye göre Şırnak’ta PKK’lı teröristler ile çıkan çatışma kahraman askerimiz Piyade Uzman Onbaşı Furkan…

İzmir’de sağlığa 72 milyonluk teknoloji yatırımı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi teknolojik alt yapısına 72 milyon liralık yatırım yaptığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, “Sağlık alanında çok sayıda yeni teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalar hastanemize inovatif açıdan da büyük değer katacaktır” diye konuştu.

İzmir’de sağlığa 72 milyonluk teknoloji yatırımı

Uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI akreditasyonunun yanı sıra, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından verilen Ege Bölgesi…

Site sahipleri dikkat! Rakip Google arama kelimesi yüzünden ceza alabilirsiniz!

Bu yazımızda Google arama motorunda rakip markanın anahtar kelime (adwords) olarak seçilerek kendi sitesine yönlendirme yapan reklamların marka hakkını ihlali edip etmediği hususu incelenecektir. 6769 s. Sınai Mülkiyet Kanunu Kapsamında “marka” tanımını yapmak gerekirse markayı, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaret olarak nitelendirmek mümkündür.

Günümüzde gelinen noktada marka, kendisini oluşturan işletmelerden bağımsız olarak maddi bir değer ifade etmesi ve ayırt…

Whatsapp İhbar