Teoman Sancar şantajın detaylarını anlattı: “Partim şantajcılara inandı”

CHP'den istifa ettikten sonra hakkında birçok iddia ortaya atılan Denizli Milletvekili Teoman Sancar yaşananların perde arkasını anlattı. Kendisine kasetle şantaj yapıldığını söyleyen Sancar; "Kim olduğu bile belli olmayan bir kaç saniyelik görüntü izlettiler, görüntülerin bana ait olmadığından emindim. Partim bana değil şantajcılara inandı" diye konuştu.

Teoman Sancar şantajın detaylarını anlattı: “Partim şantajcılara inandı”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. Sancar’ın istifasından sonra eşcinsellik, kaset, yolsuzluk gibi çeşitli iddialar gündeme gelirken vekil olayın perde arkasında yaşananları ilk kez tüm açıklığıyla anlattı.

Pandemi nedeniyle mekanların kapalı olduğunu ve birkaç arkadaşı ile bir ortamda alkol aldıklarını belirten Sancar; “Daha önceden tanıştığım ailecek de görüştüğümüz bir kişi, çalıştığı kurumda çok baskı gördüğünü görüşmek istediğini söyledi. Mekanlar kapalı olduğu için evine gittim. Kapıda biraz görüştük. Konu uzayınca içeriye geçtim. Saatin geç olması nedeniyle orada uyuya kalmışım. Aradan bir hafta geçtikten sonra bu kişi beni aradı” dedi.

“TEHDİTLER BİR KAÇ HAFTA SÜRDÜ”

Arkadaşının elinde bir takım görüntülerin olduğunu Sancar’a iletirken, vekil, “Telefonda kim olduğu bile belli olmayan bir kaç saniyelik bir görüntü izlettiler. Görüntüler çok net değildi. Bunları basına vermekle tehdit edip 1 milyon dolar istediler. Ben görüntülerin bana ait olmadığını emindim. ‘İstediğinizi yapın’ deyip yanlarından ayrıldım. Ancak tehditler bir kaç hafta daha sürdü” ifadelerini kullandı.

ŞANTAJCILAR CHP GENEL MERKEZE DE GİTTİ

Sabah’ın haberine göre şantajcılar Sancar’dan istediğini alamazken, bu şahısların genel merkeze giderek CHP Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

Sancar; “Bir süre sonra genel merkezden arandım. Ankara’ya genel merkeze çağrıldım. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç vardı odada. Seyit Torun, videom olduğunu söyledi. Telefonundan görüntülere girdi belli belirsiz bir video izletti. Görüntülerin bana ait olduğunu söyledi. Ben ‘bunu kimler getirdi’ diye sordum. ‘Bunu söyleyemeyiz’ dediler” ifadelerine yer verdi.

“GENEL MERKEZE GİTTİĞİMDE İSTİFA MEKTUBUM HAZIRLANMIŞTI”

Yaşananlar karşısında şok olduğunu belirten Sancar; “Görüntüleri izlememe bile fırsat vermediler. İstifa mektubum hazırlanmış bile, istenilmediğimi anladım imzamı attım arkama bile bakmadan ayrıldım. Partim bana sahip çıkmadı. Bir şantajcıya inanıp partim beni harcadı. Kendimi ifade etmeme izin bile vermediler. Kim olduğunu bile bilmediğim insanlar elini kolunu sallayıp genel merkeze nasıl girer? Nasıl Genel Başkan Yardımcısı bunları odasına kabul eder anlamış değilim” dedi.

Bununla birlikte, Teoman Sancar’ın kaset şantajının ardından polise giderek şikayette bulunması üzerine Denizli’de F.S. isimli genç gözaltına alınmıştı. F.S.’nin ifadelerinin ardından polis harekete geçti. Sancar’a şantaj olayına karıştığı belirlenen 6 şüpheli daha Ankara, Mersin ve Kırıkkale’de yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. Sancar’a şantajla suçlanan 6 şüphelinin, soruşturmanın yürütüldüğü Denizli’ye gönderildiği öğrenildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar