TÜBİTAK Destekli Fen ve Sosyal Bilgiler Etkinlikleriyle Eğlen-Öğren-Keşfet Projesi Başladı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hatice Özenoğlu, Doç. Dr. Elif Aladağ ve Arş. Gör. Alaattin Arıkan tarafından hazırlanan, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programları kapsamında ADÜ ve Aydın Gençlik Merkezinin katkılarıyla gerçekleştirilen “Fen ve Sosyal Bilgiler Etkinlikleriyle Eğlen-Öğren-Keşfet” projesi ADÜ Sosyal Tesislerinde başladı.

TÜBİTAK Destekli Fen ve Sosyal Bilgiler Etkinlikleriyle Eğlen-Öğren-Keşfet Projesi Başladı

Proje kapsamında öğretim üyelerimizin eğitmen olarak öğrencilere destek sunduğu etkinliklerle öğrencilerin disiplinler arası bir yaklaşımla bilime olan tutumları geliştirilmeye çalışılıyor. Etkinlikler boyunca öğrencilerin belirlenen çevre, mekân, arkeoloji, gökbilim ve enerji temalarıyla iş birlikçi bir şekilde öğrenmelerine ve özellikle  çevreye karşı duyarlılık geliştirmelerine imkan tanınıyor.

Öğrencilerin, 13-18 ve 20-25 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleşecek proje boyunca Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’ndan Nysa’ya Aydin Arkeoloji Müzesi’nden Üniversitemiz kütüphanesine farklı mekanlarda alanında uzman eğitmenler aracılığıyla bilgi edinirken aynı zamanda da eğlenmeleri ve keşfetmeleri amaçlanıyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar