Turizm Hafası’nda Uşak Koleksiyonu Sergisi..

Turizm Hafası'nda Uşak Koleksiyonu Sergisi Açıldı...

Turizm Hafası’nda Uşak Koleksiyonu Sergisi..

Turizm Hafası’nda Uşak Koleksiyonu Sergisi Açıldı…
Turizm Haftası Münasebeti ile Uşak Arkeoloji Müzesinde Uşak a özgü değerlerin sergilendiği Uşak Koleksiyonu Sergisi Açıldı.
Müze Müdürü Şerif Söyler Yaptığı bilgilendirmede müzemizde 15 /22 nisan turizm haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Koleksiyonu sergimizi açtık ,yani Uşak’a ait değerleri tasarımlarıyla Sevtap Hocamızın büyük emekleriyle ve katkıları sayesinde bir koleksiyona dönüştürdük .Aynı zamanda Müzemize gelen vatandaşlarımız sergimizi de gezebilirler dedi.
Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Doç Sevtap Müzeyyen Aytuğ’da Uşak Koleksiyonu Uşak’ın Dünyaya tanıtımı için planlandı ve bu koleksiyonda 48 ayrı sanatçı ve firmayla birlikte çalıştık bunların tamamına yakını Uşak’lı firmalar çünkü biz Uşak’taki hem üretimi hem sanatı çok çok değerlerini Dünya’ya tanıtmak istiyoruz .
Turizm Haftasına denk gelmeside çok güzel oldu çünki esasında bu proje doğrudan Turizm le ilgili .Uşak esasında bir aysberk inanılmaz değerlere sahip bir şehir ,Dünya’nın ikinci uzunluktaki kanyonu Blandus antik kenti ve Karun hazineleri müthiş bir yer Uşak tarhanası ve diğer lezzetlerden bahsetmiyorum bile çünkü onlar ayrı ayrı muhteşem şeyler .
Mesela Kars Konusunda herkez Kars Kazı’nı konuşur ama bazı Kars kazlarının Uşak’tan Gittiğini hatta Bozkuş Köyü diye adı kaz olan bir köyden gittiğini belirtmekte de fayda var.
Bu koleksiyon tamamlandıktan sonra katalog çekimi yapılıp Yurt dışındaki büyük elçilikler ,kültür ateşelikleri ,Bütün İllerin Valilikleri ve Belediye Başkanlıkları Ayrıca tasarım eğitimi yapan üniversitelere gönderilecek Dünyanın her yerinde Çünkü Uşak tan ilham alınsın neden çünkü Uşak Halısı Avrupa’da 16. ve 17. Yüzyılda bir prestij göstergesi olarak kullanılmış ve yere koymaya bile kıyamamışlar masaların üzerinde sererek pozlar verilip tablolar yapılmış ve bazı yurt dışındaki filmlerde de Uşak halısına karşılaşıyoruz madem biz böyle bir değere sahibiz geliştirelim diye düşünüyoruz diyerek sözlerini tamamladı ve Sergiyi tanıttı…

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar