Türk Mutfağına Özgün Bir Tatlı: Şöbiyet Tatlısı!

Antep fıstığı ve kaymağın muhteşem uyumu olan şöbiyet Antep baklavasının en sevilen çeşitlerinden birisidir. Hem lezzeti hem de görünümü ile gönlünüzü fethedecek şöbiyet tatlısı çeşitler ile Pürtat Baklava Antep’in kadim lezzetini kapınıza getiriyor!

Türk Mutfağına Özgün Bir Tatlı: Şöbiyet Tatlısı!

Şöbiyet tatlısı, kaymağın lezzeti ve fıstığın eşsiz dokusunun bir araya geldiği geleneksel bir tatlıdır. 14 kat yufka ile hazırlanan şöbiyet, yöresinden özenle seçilip getirilen hammaddeler ile hazırlanmaktadır. Baklava ustalarının özenli ve eşsiz çalışması ile ağzınıza layık şöbiyet tatlıları Pürtat Baklava ile bir tık uzağınızda!

Şöbiyet Tatlısının Özellikleri

Pürtat Baklava müşterilerine şöbiyet baklavasını sunarken hem hazırlık hem pişirme hem tatlandırma aşamalarında özenli bir hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bol porsiyonları, inanılmaz lezzeti ve uzun süreli tüketilme özellikleri ile şöbiyet tatlıları sofralarınızı süslemek için sizleri beklemektedir:

  • Şöbiyet tatlısının içerisinde çok lezzetli ve formunu koruyan bir kaymak olan irmik kaymağı kullanılmaktadır.
  • Özenle incecik açılan yufkalar ile hazırlanan şöbiyet tatlılar ortalama 35 dakika baklava fırınında pişirilmektedir. Dışarının sıcaklığına göre değişmekle birlikte genel olarak 160 – 180 derece arasında şöbiyet tatlıları fırına sürülmektedir.
  • Fırından alındıktan sonra 110 derecede kaynatılan şerbet tatlıya eklenmektedir. Şerbet eklendikten sonra baklava dinlendirilmekte ve şerbeti çekmesi sağlanmaktadır.
  • Ortalama olarak bir tepside 48, 1 kiloda ise 16 ile 18 dilim arası tatlı sunulmaktadır.
  • Kuru ve serin bir yerde saklandığı takdirde 5 güne kadar tüketilebilen bir tatlıdır. Hava soğuk olduğunda ya da tatlı bekletildiğinde şekerlenebilir. Bu nedenle, baklavanın şekerlenmesi durumunda şekerlenen baklavanın ısıtılarak yenilmesi tavsiye edilmektedir.
  • İçerisinde yer alan baklavalık buğday unu ve nişastası, şeker, limon suyu, irmik, süt, bol Antep fıstığı ve baklavalık yağ ile eşsiz bir şöbiyet baklava deneyimi yaşamanız sağlanmaktadır.

Şöbiyet Çeşitleri

Pürtat Baklava sizlere eşsiz şöbiyet tatlısı lezzetini tek çeşit ürün ile sunmamaktadır. Pek çok farklı şöbiyet çeşidi ile damak tadınıza en uygun olan ürünlere kolaylıkla ulaşmanızı mümkün kılmaktadır.

  • Şöbiyet: Klasik şöbiyet sevenlerin tercih edeceği ekonomik fiyatlı bir üründür.
  • Yeşil şöbiyet: Fıstığı çok seviyorsanız ve yeşil renkte bir şöbiyet yemek istiyorsanız bu ürün tam size göre!
  • Tepsi baklavalar (Karışık, fıstıklı karışık ve fıstık rüyası): Şöbiyet ile birlikte başka baklavalar da yemek istiyorsanız karışık tepsi baklava, fıstıklı karışık baklava ve fıstık rüyası tepsi baklava ürünleri içerisinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Süper Şöbiyet: Bol Antep fıstıklı bir baklava mı yemek istiyorsunuz? Süper şöbiyet ile Pürtat Baklava iri çekilmiş fıstık parçaları ve yoğun kaymağı ile şöbiyet sevenlere ayrı bir lezzet sunmaktadır.

Pürtat Baklava ile süper şöbiyet, tepsi baklava, şöbiyet ve yeşil şöbiyet baklavalara uygun fiyatlar, hızlı teslimat seçenekleri için https://www.purtatbaklava.com/sobiyet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar