TÜRK POLİS TEŞKİLATI 175 YAŞINDA!

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 175 YAŞINDA!

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, halkın huzur ve mutluluğu ile can ve mal güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışan Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümünü tebrik etti. 10 Nisan 1845’den bugüne kutsal bir görev ifa eden Türk Polis Teşkilatı’nın bu uğurda nice şehitler verdiğini vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “175 yıllık köklü geçmişiyle, temel hak ve özgürlüklerin korunması, toplumsal yaşamın huzur ve güven içerisinde sürdürülmesi amacıyla her iklim ve zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatımız her zaman milletimizin gururudur. Tüm görev ve sorumluluklarını çağdaş bir anlayışla yerine getiren emniyet mensuplarımız huzur ve güvenliğin teminatıdır.”

Ülkemizde yaşadığımız bu zor günlerde görevleri başında olan tüm polis teşkilatına aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarı dileyen Başkan Osman Zolan, “Şehrimizin ve ülkemizin huzur ve güvenliği için büyük fedakârlıklarla görev yapan başta Denizli Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere; tüm Türk Polis Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kutsal vazifeleri uğruna şahadet şerbeti içen şehit polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ve ailelerine ise uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar