TÜRKİYE’NİN EN YAŞLI KORONA HASTASI YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI!

TÜRKİYE’NİN EN YAŞLI KORONA HASTASI YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI!

Denizli’de korona virüs(Kovid-19) mücadelesinin en sevindirici haberlerinden biri Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nden geldi. Türkiye’nin en yaşlı Kovid-19 hastası yoğun bakımdan çıkarılarak servise gönderildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakımdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin en yaşlı Covid-19’lu 100 yaşındaki hastası yoğun bakımdan servise gönderildi.

Türkiye’nin en yaşlı Kovid-19 hastasından haber iyi haber geldi. Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakımı tarafından 8 gündür yoğun bakımda  tedavisi süren 100 yaşındaki Süleyman Çavdar yaşam mücadelesini kazanarak Göğüs Hastalıkları Servisine alkışlarla alındı.

KISA SÜREDE TABURCU OLMASI BEKLENİYOR

Dahiliye Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğrt. Üyesi İsmail Hakkı Akbudak konu hakkında açıklamalarda bulundu; Bu hafta içerisinde toplam 4 Covid-19 nedeniyle yatan  hastamızı servise çıkarttık. Bugün de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne bir süre önce kaldırılan ve 8 gündür solunum cihazına bağlı yoğun bakımda yaşayan Türkiye’nin en yaşlı Covid-19’lu 100 yaşındaki Denizlili hastamız yaşam mücadelesini kazandı. Hastanın 8 gündür solunum cihazına desteğine ihtiyacı olan hastanın klinik ve laboratuvar değerleri normale döndü ve servise devredildi.”dedi. Hastanın Servisten de  kısa sürede taburcu olabileceği belirtildi.  

Dr. Öğrt. Üyesi Akbudak  son olarak sözlerine şöyle devam etti; Covid-19 hastalığına karşı kazanılan bu başarıların bu zor zamanlarda hem kendimin hem de ekibimin moral ve motivasyonumuzu artırmaktadır.  Cefakar  ve özverili ekibimi emeklerinden dolayı kutluyorum. Hastamıza da geçmiş olsun diliyorum” dedi.

BU HAFTA 2 HASTA TABURCU EDİLDİ

Anestezi Yoğun Bakım Ünitesinden de bu hafta  iki hastanın   taburcu edildiğini ve taburcuların devam edeceğini bildiren Prof. Dr. Simay Serin; hastaların taburcu edilmesi ile Covid-19 ‘la mücadelede tüm ekibin moralinin düzeldiğini bunun için tüm Anestezi Yoğun Bakım ekibine teşekkür ettiğini belirtti.      

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar