Türkülerin Yeni Nefesi “Halil Yıldırım” Adından Söz Ettiriyor

Single çalışması YAROY ile çıkış yapan sanatçı Halil Yıldırım kendine has yorumuyla, sazıyla ve sözüyle yüreklere dokunuyor...

Türkülerin Yeni Nefesi “Halil Yıldırım” Adından Söz Ettiriyor

Aslen Malatyalı olan Halil Yıldırım, Anadolu halk müziğinin köklerini barındıran, yaşadığı acılardan isyanlara, coşkusundan evrenle bütünleştiği türküleri, değişleri, nefesleri özünü bozmadan yolunu kaybetmeden sahip çıkarak halk kültürüne, umuduna ve yaşama biçimine bir saygı duruşu olduğunu belirtti.

“KONSERLERİMDE DİNLEYENLERİMİN KALBİNİ GÖRÜYORUM”

Sanatçı Yıldırım; “Konserlerimde beni en heyecanlandıran şey dinleyicilerimin ben türkü okurken gözlerimin içine ve parmaklarıma bakması… Bu olay beni çok heyecanlandırıyor ve motive ediyor. Çünkü sevgilerini, bana verdikleri değeri çok kutsal buluyorum. Onların kalbini görüyorum” ifadelerine yer verdi.

“HEDEFİM; GÜZEL ESERLER BIRAKMAK”

Kariyer hedeflerinden de söz eden Halil Yıldırım, “Müzik kariyerimde ilerde kendimi görmek istediğim yer; sesimi sazımı dinleyen dinleyicilerin kalbi. Dinleyicilerimin benden güzel bahsetmeleri ve güzel eserler bırakmak hedefimdir. Türküleri, Dünya evrensel müziği ile harmanlayacak projelerde yer almak istiyorum” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar