Ünlü gazeteciden şok iddia: “Sağlık Bakanı görevden alınacak”

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beş bakanı değiştirmeyi düşündüğünü açıkladı. Yarkadaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da görevden alınacak bakanlar arasında olduğunu iddia etti.

Ünlü gazeteciden şok iddia: “Sağlık Bakanı görevden alınacak”

Gazeteci Barış Yarkadaş, konuk olduğu bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beş bakanı değiştirmeyi düşündüğünü, Sağlık Bakanı Koca’nın da değiştirilecek bakanlardan olduğunu açıkladı. KRT TV’de ekrana gelen Şimdiki Zaman adlı programa Gazeteci Barış Yarkadaş, konuk oldu. Yarkadaş, program sırasında kabine değişikliğine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KOCA, GÖREVDEN ALINACAK

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, genel kongre öncesinde ya da sonrasında kabine revizyonu yapacağını söyleyen Barış Yarkadaş, “Tayip Erdoğan, kongrede beş bakanı değiştirmeyi düşünüyor. Sağlık Bakanı’nın yerine eski AKP’li vekil Cevdet Erdöl’ün getirileceği, AKP kulislerinde konuşuluyor” dedi.

CEVDET ERDÖL KİMDİR?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olan Prof. Cevdet Erdöl, 22 ve 23. Dönemde Trabzon Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 24. Dönemde aynı Komisyonun Başkanlığına yeniden seçilmişti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar