Uşak Ciğerdede Köyünde Orman Yangını Meydana Geldi.

Uşak'ta Ciğerdede Köyü'nde ormanlık alanda  çıkan yangın 12 saati aşkın süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı.

Uşak Ciğerdede Köyünde Orman Yangını Meydana Geldi.

Uşak Ciğerdede Köyünde Orman Yangını Meydana Geldi.

Uşak’ta Ciğerdede Köyü’nde ormanlık alanda  çıkan yangın 12 saati aşkın süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı.

Henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangına toplamda 4 helikopter, 60 arazöz,  çok sayıda  iş makinası ve 120 personel yangını kontrol altına almak için çalıştı. Dün 14.30’da başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, 12 saatlik yğun bir  çalışmanın  ardından kontrol altına alınabildi. İki mahalleyi de tehdit eden yangında toplamda 20 hektarlık alanın yandığı öğrenildi. Yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangın esnasında Uşak Valisi Funda kocabıyık da yangını ve söndürme çalışmalarını yakından takip etti .

Södürme çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Funda Kocabıyık

açıklamasına şöyle devam etti, “Yanan sadece ormanlarımız değil binlerce orman canlısı, geleceğimiz ve doğamız. Yangını ne kadar hızlı söndürebilirsek o kadar çok ağacı ve canlıyı kurtarmış oluruz. Zamanla yarışımız sürüyor, tek dileğimiz bir an önce alevleri söndürmek. Bu yangın, bir kez daha bize gösterdi ki özellikle bu aylar orman yangınları için riskli dönemler.  Hemşehrilerimden özellikle rica ediyorum: Ormanlık alanlarda hiçbir şekilde ateş yakmayalım, yakanları uyaralım

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar