Uşak İl Genel Meclisi Eylül Ayı 1. Oturumu Gerçekleşti…

Eylül ayı 1. Oturumunda gündem konuları görüşüldü ve Uşak ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 98 . yılı münasebeti ile konuşmalar gerçekleşti.

Uşak İl Genel Meclisi Eylül Ayı 1. Oturumu Gerçekleşti…

Uşak İl Genel Meclisi Eylül Ayı 1. Oturumu Meclis Toplantı Salonunda Gerçekleşti…

Eylül ayı 1. Oturumunda gündem konuları görüşüldü ve Uşak ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 98 . yılı münasebeti ile konuşmalar gerçekleşti.

Toplantıda İmar ve hukuk işleri komisyonlarınca hazırlanan raporlar görüşüldü ve oylanarak kabul edildi .

Dilek ve temenniler bölümünde meclis başkanı Nuri Demir Uşak’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı münasebeti ile  kısa bir konuşma yaptı konuşmasında Demir

Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun bir mihenk taşıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, Milletiyle bölünmez bir bütündür, Türk milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır ….

 

BU GÜN AYNI ZAMANDA  UŞAK’IMIZIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜDÜR

 

İstiklal ve istikbal mücadelemizde, yaşanan acılarla birlikte büyük zaferlerin kazanıldığı bu topraklarda, 1 Eylül 1922 tarihinde şanlı ordumuz düşmanlara geçit vermemiş, düşman ordularını bozguna uğratarak işgale son vermiştir. İlimiz Uşak, Kurtuluş Savaşı’nın en çetin geçtiği yerlerden birisi olmuştur.

31 Ağustos Banaz ve Sivaslı, 1 EYLÜL UŞAK’ın,,2 Eylül Ulubey ve Karahallı, 3 Eylül ise Eşme ilçemizin düşman işgalinden kurtulduğu ve zafer kazandığı tarihlerdir.

 

Geçmişte ülkemizin varlığına kasteden düşmanları nasıl büyük bir zaferle bozguna uğrattıysak; bugün de iç ve dış hiçbir güç, istiklalimizin ve istikbalimizin üzerine gölge düşüremeyecektir, birlik beraberlik ve huzurumuzu bozamayacaktır   her zaman büyük bir kararlılıkla,. bu düşmanlara karşı mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde  binlerce vatan evladının destanıyla adeta küllerinden yeniden doğan Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde vatanını yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bu günlere gelmiş, daha ileri seviyeye ulaşmak  için de durmadan yorulmadan her türlü engellemeyi aşarak Ülkemizi milletimizi  hakettiği yere getirene kadar çalışmaya devam edecektir.

 

30 Ağustos zaferi ve güzel şehrimizin düşman işgalden kurtuluşunun yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere istiklâl Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, 30 Ağustos Zafer Bayramımız ve Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluş günü kutluyorum

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar