Uşak koronavirüs vaka artışında ilk 5’te

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronaviürs vaka oranlarında en çok artış ve azalış yaşanan illeri açıkladı. Açıklanan listede Uşak’ın en çok vaka artışı yaşanan ilk 5 il içerisinde olduğu belirtildi.

Uşak koronavirüs vaka artışında ilk 5’te

Dün akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından tüm yurdun koronavirüs tablosu açıklandı. Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm ülkede koronavirüs vaka oranlarının detaylarına dair bilgileri paylaştı. Paylaşılan bilgiler arasında 1 haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan 5 ilin yer aldığı tablo da vardı.

Ege Bölgesi’nde Uşak dışındaki iller oransal düzeyini korurken, Uşak’ın en çok artış yaşanan iller arasında ilk 5’e girdiği görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendine ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Geçen haftaya göre, 1 haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz, Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum, aşıyla birlikte en büyük gücümüz” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar