Uşak Vali’si Funda Kocabıyık’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum" ifadelerine yer veren Vali Kocabıyık; "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" dedi.

Uşak Vali’si Funda Kocabıyık’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum” ifadelerine yer veren Vali Kocabıyık; “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın mesajı ise şöyle:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Mustafa Kemal Atatürk; askerî dehası, vatanperverliği, ileri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile attığı emin adımlarla sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de damga vurmuş müstesna bir liderdir.

Atatürk’ün Samsun’da başlattığı millî mücadelemiz, Kurtuluş Savaşı ile zafere taşınmış ve 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla da taçlandırılmıştır. I. Dünya Savaşı’ndan yenik çıkarak topraklarının büyük bölümü işgal edilmiş olan Türk milleti, onun önderliğinde dünyaya bağımsızlığından ödün vermeyeceğini kanıtlamıştır. Atatürk’ün, millî irade ve egemenliğin her şartta korunması ve savunulması yolunda verdiği mücadele Türk milletine duyduğu sonsuz güven ve inancın göstergesidir.

O,  övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. Hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde Türk milletine verdiği hizmetlerin yanında dünya barışına verdiği önemle de dünya tarihinde derin izler bırakmıştır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, askerî ve siyasi başarısıyla beraber bizlere miras bıraktığı eserleri ve fikirleriyle de yolumuzu aydınlatmaktadır.

Bizler Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda, ilke ve inkılâpların ışığında yürümeye devam edeceğiz. Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” demiştir. Bizim üzerimize düşen görev de Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Atatürk’ün işaret ettiği yolda ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmak, bu bağlamda belirlenen ilke ve hedefleri idrak etmek, uygulamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna mücadele etmiş olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar