Uşak’a Yakışmayan Görüntü…!

Uşak'a Yakışmayan Görüntü...!

Uşak’a Yakışmayan Görüntü…!

Uşak’a Yakışmayan Görüntü…!

Cumhuriyet Caddesi’ndeki parke taşlarının sökülüp asfaltla kaplanacak olması şehre Uşak Halkında ve bazı sivil toplum örgüylerinde büyük tepki oluşturdu veTarihe yapılan bir saygısızlık olduğu nitelendirildi.

Uşak Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yapılan duyuru paylaşımda bazı cadde ve sokakların trafiğe kapatılacağını ve asfalt çalışmasını yapılacağı bildirilmişti.

Çalışma yapılacak cadde ve sokaklar arasında özellikle Cumhuriyet Caddesi dikkat çekiyor cadde üzerinde başta Ulu Cami olmak üzere Burma Cami, Karaali Cami, Aliağa Cami, Paşa Hanı (Dülgeroğlu Oteli), Hacıgedik Hanı gibi birçok tarihi yapı yer alıyor.

Uşak Belediyesi’nin çalışmaya başlaması ve bu caddelerdeki taşları söküp asfalt dökmeye başlamasıyla şehir tarihine duyarlı vatandaşlardan sosyal medya üzerinden tepkiler geldi ve bu yapılan hatadan bir an önce dönülmesi istenildi.

Uşak Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım’da şu şekilde:

Değerli Hemşehrilerimiz;

05.05.2021 Çarşamba gününden itibaren; Cumhuriyet Caddesi (Ulu Camii önü), Güneş Sokak (Müftülük önü), Mimar Sinan Caddesi, Ali Galip Kaya Sokak (Defterdarlık arkası) ve Bir Eylül Caddesi yapılacak olan yol ve asfalt çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılacaktır.

Vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına alternatif yolları kullanması önemle rica olunur…

UŞAK’A YAKIŞMAYACAK BİR UYGULAMA

Mimarlar Odası Uşak İl Temsilcisi Mimar Çağlar Samancı yaptığı açıklamada; “Ulucami, Burma Cami, Karaali Cami, Cumhuriyet Meydanı, Bedesten, Paşa Hanı (Dülgeroğlu oteli), Hacıgedik Hanı, tarihi çınarlar ve pek çok tarihi eserin bulunduğu caddelerde taş parkeler sökülüp asfalt dökülmesi Uşak’a yakışmayacak bir uygulamadır. Yaşadığımız kentte ortak değerlere ve tarihi dokuya duyarlı olan Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın’ın bu yanlış uygulamayı gözden geçireceğini ve tarihi dokuyla uyumlu lokal onarıma izin veren uygulamaya dönüleceğini umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar