Uşaklı kadın girişimci Aysel Bulut’tan kadın girişimcilere sosyal medya desteği

Uşaklı kadın girişimci Aysel Bulut, kadınların sesi olmak mottosuyla uygulamaya koyduğu projesine dair EGE TV'nin sorularını yanıtladı.

Uşaklı kadın girişimci Aysel Bulut’tan kadın girişimcilere sosyal medya desteği

Uşak’taki kadın girişimcilerin sembol ismi haline gelen Aysel Bulut, Ücretsiz Esnaf Canlı Yayını Projesi ile ilgili sorularımızı cevapladı.
Bu konudaki azmi ve kararlılığı ile sıkça gündeme gelen Aysel Hanım, kadınların sesi olmaya devam ediyor.

Uşak’ta bir ilke imza atan Aysel Bulut, gerek hayatında gerek sosyal medya etkinliklerinde proje kapsamında ücretsiz canlı yayınlarla tanıtımlar yapıyor. Bulut, proje kapsamında yaptığı açıklamalarda, Uşak’ta başta mağdur kadın ve yetim çocuklar olmak üzere birçok ihtiyaç sahibine yardımlar yaptıklarını belirtti.

Özellikle kadınların eşit sahalarda hayata atılmaları konusunda daha fazla imkanın yaratılması gerektiğini belirten Bulut, kadın olarak  başarı ve tecrübeleri ile gündeme gelmek ve çalışmak istediklerini ifade etti. Bulut; “Kadın cinayetlerinin de kadınların imkansızlıkları gerçeği ile paralel ilerlediğine inanarak, daha erişilebilir ve daha uygun sermaye ile iş kurabilme olanakları artırıldığında, bu elim konunun da önüne çok daha rahat geçilebileceğini düşünüyorum” diye konuştu. Aysel Bulut; “Çok ev döşedik. Çok şiddet görüp boşanmış kadınlarımıza yardım ettik. En önemlisi de sosyal medyayı boşa değil, her saniyesini doğru amaçlarla kullandık. Kadınlar hiç bir şeye mecbur bırakılmamalı, ölüme de” ifadelerini kullandı.

Bulut; “Erkeğin önüne geçilemiyorsa kadın güçlendirilmelidir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar