Uşak’ta Doğal Gaz Patlaması..

Uşak Belediyesi su kanalizasyon ekiplerinin kazı çalışması sırasında Şehre gaz sağlayan ana boru da patlak meydana geldi .

Uşak’ta Doğal Gaz Patlaması..

Uşak’ta Doğal Gaz Patlaması İddiası…
Uşak Belediyesi su kanalizasyon ekiplerinin kazı çalışması sırasında Şehre gaz sağlayan ana boru da patlak meydana geldi .
Uşak belediyesi su ve kanalizasyon ekipleri bireylül sanayi sitesi alt yapı çalışmaları esnasında kazı yaparken şehre gaz aktaran ana boru hattıunını kepçe operatörü kazı esnasında patlattı ve iddialara göre hemen o an da kepçeyi dursurup kepçeden atladı ve bu esnada da kolunun kırıldığı iddia edildi ve anında Şehre gaz sağlayan hat ta gaz akışı otomatik olarak kesildi ve Gaz dağıtım şirket yetkilileri olaya müdahale etti ve gaz kesimi yapıldı gerekli önlemler alındı ve önce borulardaki gaz tamamen boşaltılması için işlemler başladı ve ardından boru tamir işlemi yapılacak ve şehre yaklaşık 5 saat sonrasında gaz verilebileceği söylendi .
Böylekikle Uşak a saat 18 ila 1900 arasında kontrollü olarak gaz verileceği ve bu esnada 48 tane hazır ekip bulunduğu ve gaz açım işlemlerinin hızlı bir şekilde uygulanacağı bildirildi ve .
Olayla ilgili de TBMM de Uşak millet vekili Özkan yalım da bakanlık yetkililerine soru önergesi verip konunun araştırılıp halka bir an evvel gaz verilmesi vede vatandaşların sıkıntılarının çözülmesi hakkında görüşlerini iletti ve sonrasında da Uşak Valiliği ve Uşak belediyesinin de harekete geçtiği öğrenildi daha sonrada mecliste bulunan İsmail Güneş konu ile ilgili konuşmalar yapıp hassasiyetlerini dile getirdi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar