Uşak’ta Ormanlık Alanda Yangın…

Uşak'ın merkez Göğem köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Uşak’ta Ormanlık Alanda Yangın…

Uşak’ın merkez Göğem köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Göğem köyü gölet civarı besi çiftliği üst tarafında ki  ormanlık alandan duman yükseldiğini görenler, durumu Uşak orman işletmeye bildirdi ve yangın bölgesine giden Uşak, Manisa, Kütahya ve Denizli’ye bağlı 20 arazöz, 4 su ikmal, 4 ilk müdahale aracı ile Uşak Belediyesi , Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi , Uşak Organize Sanayi Bölgesi,ve ilçe belediye itfaiye ekipleri ve Uşak Havalimanı’nda görevli itfaiye ekipleri ve 6 iş makinesi alevlere müdahale etti.

Ekipler, yanan alanın yakınındaki bölgede bulunan evlerin tedbir amaçlı boşaltılması için çalışma başlatıldı . Bölgedeki bir eve sıçrayan yangın ekiplerin ani  müdahalesiyle söndürüldü.

Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangın bölgesinde de söndürme ekiplerine sivil toplum örgütlerinden su ayran ve pratik gıda yardımı yapıldı ilk olarak olaya müdahale edenlere Ortaköy muhtarı su ve ayran ile yetişti  sonrasında da genç kızılay ve İHH da olay yerine geldi.

Olay yerinde inceleme yapan Ak Parti Milletvekili Dr İsmail Güneş ve İl Başkanı Av Fahrettin Tuğrul söndürme çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar