Usta Oyuncu Haldun Boysan’nın Ölümünün Ardından Merak Edildi!

Televizyon ekranlarında yayınlanacak olan 'Maria ile Mustafa' adlı dizinin çekimleri için Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan ünlü oyuncu Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirmesi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Detaylar haberimizin devamında...

Usta Oyuncu Haldun Boysan’nın Ölümünün Ardından Merak Edildi!

Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirmesi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haldun Boysan’ın ölümünün ardından merak edildi

Televizyon ekranlarında yayınlanacak olan ‘Maria ile Mustafa’ adlı dizinin çekimleri için Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan ünlü oyuncu Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan oyuncu hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Boysan’ın ölümünün ardından birçok yerde Haldun Boysan’ın mimar Aydın Boysan’ın oğlu olduğu iddia edildi ve olay kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konuların arasına girdi.

“Sanki kan bağı varmış gibi hissediyorum”

Yıllarca baba-oğul oldukları düşünülen Aydın Boysan ve Haldun Boysan 2016 yılında Hürriyet’e röportaj vermiş ve akrabalık bağlarının olmadığını söylemişti. Haldun Boysan, Aydın Boysan için şu ifadeleri kullanmıştı: “Manevi babam gibi hissediyorum. Çünkü ben öz babamı, 1984 yılında çok erken yaşta kaybettim. İnsani yaklaşımı ve dünya görüşü de çok benzediği için, görüştüğümüzde sanki kan bağı varmış gibi hissediyorum. Derya deniz bir insan.”

HALDUN BOYSAN KİMDİR?

Usta oyuncu 6 Temmuz 1958 yılında dünyaya geldi. Dolayısıyla Boysan, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Haldun Boysan nereli sorusuna da yanıt aranıyor. Usta oyuncunun Ankara’da dünyaya geldiği biliniyor. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan Boysan, Ankara Sanat Tiyatrosu ile İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda görev yaptı. İngilizce ve Türkçe dublaj yapan Boysan, 1999 senesinde 11. Ankara Film Festivalinde Gemide filmi ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı. Boysan’ın koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu biliniyordu.

Boysan oyuncu ve seslendirme sanatçısı olarak tanınmaktadır. Haldun Boysan 1.71 cm boyunda ve 89 kilodur. Gözleri kahverengi renktir. Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Kurtlar Vadisi, Egenin Hamsisi, Hercai ve Maria İle Mustafa dizilerinden hatırlayacağınız Haldun Boysan, başarılı bir oyunculuk performansı ile çok değerli bir sanatçıydı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar