UYARILARA UYMAYANLARA VATANDAŞTAN TEPKİ!

Denizli Bayram Yeri Meydanı’nda korona virüsüne ilişkin alınan tedbirleri ve uyarıları yaşlılar pek dikkate almadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise çareyi bankları sökmekte buldu. Vatandaş ise duvarlara astıkları yazılarla uyarıları dikkate almayanlara tepki gösterdi.

Virüse ilişkin alınan tedbirler doğrultusunda evlerde kalınması yönünde ki uyarılara aldırış etmeyen yaşlı vatandaşlar normal günlerde olduğu gibi meydanda ki banklarda oturmaya devam etti. Korona virüsünün yaşlı insanlarda ölüm ile sonuçlanması ve kalabalık alanda birçok yaşlının oturması, virüsün yayılmasını arttırabilir olması üzerine belediye ekipleri yeni bir tedbir aldı. Meydandaki banklarda oturan vatandaşlara uyarılarda bulunulmasına rağmen bir türlü ikna edemeyen ekipler yaklaşık 20 bankı sökerek çare buldu.


BANKLARI SÖKMEK DE ÇARE OLMADI


Şimdiye kadar Türkiye’de 4 yaşlı vatandaşın hayatını kaybettiği virüsün hızlı yayılmasına rağmen bazı vatandaşların uyarılara kulak asmaması dikkat çekmeye devam ediyor. Belediye tarafından birçok bankın sökülmesine rağmen yaşlı vatandaşların sabit olan banklara oturmaya devam etmesi bazı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.


SON ÇAREYİ YAZI YAZMAKTA BULDULAR


Bayramyeri Meydanı’ndaki bazı esnaf ve vatandaşlar ise “Allah Rızası İçin Boş Boş Gemeyin”, “Biraz Daha Gezersen Öleceksin” ve “Bayramyeri Yaşlıları Eve Gidin” yazılarını duvarlara asarak korona virüsünün ne kadar ciddi ve vahim olduğunu dile getirdiler. Tepkilerini yazılarla belirttiler.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar