Vaka sayıları yükselen Aydın’da Vali’den flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il il haftalık vaka sayısını açıkladı. Verilere göre vaka sayılarının artış gösterdiği Aydın‘da Aydın Valisi Hüseyin Aksoy vatandaşlara uyarıda bulundu.

Vaka sayıları yükselen Aydın’da Vali’den flaş açıklama

Açıklanan verilere göre Aydın’da günde ortalama 94 kişi korona virüse yakalanırken, bu rakam bir haftada ortalama 657’yi buldu. Açıklanan verilere göre, yaklaşık 1 milyon 119 bin civarı nüfusu bulunan Aydın’da bir hafta içerisinde her yüz bin kişiden 58,71’i koronavirüse yakalandı.

Vaka sayılarının haftalık olarak açıklanmaya başladığı 8-14 Şubat arası 35,21 olan oran, 15-21 Şubat arası 37,71, 20-26 Şubat arası 42,24, 27 Şubat-5 Mart arası 49,42 olurken son olarak 6-12 Mart arası 58,71’e yükseldi.

Aydın’da her hafta artış gösteren vaka sayıları nedeniyle Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Aydınlılara seslenerek, “Bütün kurumlarca Korona virüs ile mücadelede büyük bir gayret gösterilmesine rağmen pozitif vaka sayımızda artış görülmektedir. Normalleşme sürecine dönebilmek bizlerin pandemi kurallarına titizlikle uyması ile mümkün olabilecektir. Birlikte başaracağız” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar