Valide Sultan Anaokulu “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü ” Etkinliği

Manisa Yunusemre Valide Sultan Anaokulu "28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü " nedeniyle okul bahçesine geleneksel çocuk oyunlarından seksek oyununu okul bahçesine çizerek öğrencilerle birlik seksek oyunu oynadılar.

Valide Sultan Anaokulu “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü ” Etkinliği

Manisa‘nın Yunusemre ilçesinde faaliyet gösteren 8 derslik, 13 okul öncesi öğretmeni 1 rehber öğretmen ile eğitim öğretimine devam eden Valide Sultan Anaokulu, 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Gününde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

İlk olarak müzik eşliğinde jimnastik yapan öğrenciler, daha sonra öğretmenler ile birlikte “sek sek” ve “yağ satarım, bal satarım” oyunları oynadı. Öğrenciler ve öğretmenler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında açık havada Farkı seksek modellerini okul bahçesine çizerek doyasıya seksek oyununu oynadılar ve eğlendiler.

ÇOCUKLAR OYUN İLE GELİŞİR

Seksek çizme ve oynama etkinliğine Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Kayaalp, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Üçler Yıldırım, Valide Sultan Anaokulu Müdürü Hanife Kural, Valide Sultan Anaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş geleneksel çok oyunlarının önemine değindi. Demirtaş “çocuklar oyun ile gelişir. Oyun ile öğrenir. Bu yaş dönemindeki çocukların oyun oynamaları son derece önemli. 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü nedeniyle bizde seksek modellerini okul bahçemize çizdik ve öğrencilerimizle birlikte seksek oynadık. Emeği geçen öğretmen ve okul personelimize teşekkür ederim” dedi.

 

GÜN BOYU ÖĞRENCİLER HOŞ VAKİT GEÇİRDİ

Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Kayaalp ise “seksek çelik çomak gibi oyunlar bizim çocukluğumuzda sık oynadığımız oyunlardı. Bunları çocuklarımız ile tanıştıran idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.   Valide Sultan Anaokulu Müdürü Hanife Kural ise “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü kapsamında geleneksel çocuk oyunlarından seksek oyununa vurgu çekmek amacıyla okulumuz öğretmenleri ile birlikte seksek hazırladık hep birlikte çocuklarımızla oyun oynadık. Gün boyu öğrencilerimizle hoş vakit geçirdik “ şeklinde konuştu.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar