Valilik Duyurdu

Aydın Valiliği ve Emniyet güçlerinin ortak yürüttüğü çalışmalar neticesinde çok sayıda uyuşturucu madde yakalanırken suçlular hakkında yasal işlem başlatıldı.

Valilik Duyurdu

Aydın Valiliği’nin yaptığı yazılı açıklamada “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ne bağlı ekipler tarafından 24 Ağustos -31 Ağustos 2020 tarihleri arasında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından 10 Ağustos-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında toplam 73 olay ortaya çıkarılmıştır. İcra edilen faaliyette 88 şüpheli hakkında işlem yapılmış,7 şüpheli tutuklanmış, 1 şüpheli adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

Emniyet ve Jandarma birimlerimizce bu zaman diliminde, 407 Kenevir Bitkisi, 120,31 gram Esrar, 174,31 gram Metamfetamin, 1.696 gram Kubar Esrar, 232,68 gram Sentetik Kannabinoid, 163,93 gram Plaka Esrar ele geçirilmiştir.

Valiliğimizce, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar