YUNAN SAHİL GÜVENLİKTEN TÜRK TEKNESİNE ATEŞ AÇILDI! 3 YARALI

Muğla açıklarında Yunanistan tarafından ateş açıldığı iddia edilen tekne içerisindeki üç kişi, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

YUNAN SAHİL GÜVENLİKTEN TÜRK TEKNESİNE ATEŞ AÇILDI! 3 YARALI

Türk Sahil Güvenliğin resmi sayfasında yapılan açıklamaya göre;

Muğla ‘nın Marmaris İlçesi 7,2 deniz mili açığında (yaklaşık 13 km) Rodos Adası Yunanistan sularında,  11 Ağustos Salı günü saat 03.40’ta, içerisinde ikisi Türk, biri Suriye uyruklu kişinin bulunduğu özel bir tekneye Yunanistan deniz unsurları tarafından ateş açıldı.

Bu bilgi üzerine hemen olay yerine 112 Acil Sağlık Personeli ile birlikte dört Sahil Güvenlik Botu ile bir Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi.

Olay yerine gidildiğinde, beyan edilen Yunan deniz unsurlarının bölgede olmadığı tespit edildi. Özel teknede bulunan bir Türk vatandaşının hafif yaralı, bir Suriye vatandaşının ise kolunun kırık, ikinci Türk vatandaşının da ağır yaralı olarak Marmaris ‘e getirildiği ve Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü açıklandı. Ateş açıldığı söylenen özel teknenin ise yedekleme esnasında su alarak battığı belirtildi.

Türk Sahil Güvenliğin resmi sayfasında olayla ilgili Marmaris Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın adli tahkikat başlatığının bilgisi paylaşıldı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar