Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşti

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Yunusemre Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay , Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emel Bayer, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim eTwinning Ödül Töreni Gerçekleşti

Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay törene katılan ve sertifika almaya hak kazanan okul müdürleri, öğretmenlere sertifikalarını verdi ve başarılarının devamını diledi.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ise 2019-2020 de Ülkemizde toplam 1248 okul e-twinning okulu, Manisa genelinde toplam 21 okul e-twinning okulu Yunusemre İlçesinde de 4 tane okul e-twinning okulu olmayı hak kazandığını aktardı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş sözlerine şöyle devam etti;


“2019 Yılında Manisa İlimizde 149 başvuru oldu. Bunlardan 45’i Avrupa, 36’sı Ulusal Kalite Etiketi almıştır.

Toplam 81 proje, sertifika almıştır. Yunusemre İlçemizde 20 proje başvurusu yapılmıştır. Bunlardan 9’u sertifika ile ödüllendirilmiştir. 10 okulumuz Avrupa Kalite Etiketi almayı, hak kazanmıştır. Bunlardan 4’ü de aynı zamanda e-twinnig Okulu olmayı hak etmiştir. Yunusemre İlçemizde toplam 12 öğretmenimiz Avrupa/Ulusal Kalite Etiketi almayı hak kazandı. 2020 yılında Manisa İlimiz genelinde 249 proje başvurusu yapılmıştır.  Yunusemre İlçemize ait başvuru sayısı 48’dir” ifadelerini kullandı.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar