ZOR GÜNLERİ MİLLETÇE HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ!

ZOR GÜNLERİ MİLLETÇE HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ!

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Korona Virüs ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Yılmaz, vatandaşlara ‘evde kal’ çağrısında bulundu.

Türkiye’yi etkileyen Korona Virüs’e karşı tedbirler sürerken, protokol üyelerinden de ‘evde kal’ kampanyasına destekler geliyor. Son olarak MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da Kovid-19 ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. ‘Zor günleri milletçe birlikte aşacağız’ mesajı veren Başkan Yılmaz; “Ülkemizde Korona virüsle mücadele eden, büyük fedakarlıkla ve sabırla görevlerini yerine getiren tüm sağlık personelimize başta Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca şahsında yürekten şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki bu zor günleri hep birlikte aşacağız ve sağlıklı günlere hep birlikte kavuşacağız” dedi.

“ÇİFTÇİLERE VE ÜRETİCİLERE DESTEK VERİLMELİ”

Açıklamalarının devamında çiftçilere ve üreticilere destek talebini ileten Başkan Yılmaz; “Bu zorlu süreçte, mevsim itibari ile tarımsal ön hazırlık dönemi dikkate alınmak sureti ile çiftçilerimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın Tarım Kredi, Ziraat Bankası ve diğer bankalara olan borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi, ilave kredi limiti açılması, üreticilerimizin desteklenmesi gerekmektedir. Korona virüs’ün hem arzı hem talebi sarsan etkileri nedeniyle verdiği yıkıcı tesirin ekonomik hayatta kalıcı tahribata yol açmasına engel olunması zaruri bir tedbir olarak karşımıza çıkmaktadır” ifadelerine yer verdi.

EVDE KAL DENİZLİ, EVDE KAL TÜRKİYE!

Vatandaşlara evde kal çağrısında da bulundu Başkan Yılmaz ve şunları aktardı: “Diğer taraftan yüksek risk taşımaları sebebi ile evde kalmaları ifade edilen; Yaşlılarımız, bizim başımızın üstünde taşıyacağımız kıymetlerimizdir. Onlara sokağa çıkmayla ilgili getirilen kısıtlama onları salgından korumak, incitmemek, hasta etmemek içindir, yoksa diğer Batılı uygulamalarda görülen ilgisizlikle karıştırmamak gerekir. Bu kadim devlet görgü ve geleneğiyle birlikte, milletçe bu salgın hastalığı atlatacağız ve buna inancımız tamdır. Ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığı için evde kal Denizli, evde kal Türkiye.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar